9. augusta 2016

Komfort

Tá najviditeľnejšia časť domácnostiu s rozumom je komfort, ktorý takýto dom svojmu majiteľovi poskytuje. Ešte pred príchodom domov si viete z mobilu spustiť doma klimatizáciu, alebo kúrenie. Garážovú bránu otvoríte rovnako cez mobil a tak keď k nej prídete, je už plne otvorená. Svetlá v dome sa zapínajú a vypínajú podľa vašej prítomnosti a aktivity ktorú práve robíte. Žalúzie sa automaticky otvoria, alebo ak sa vonku zotmie, postupne sa zavrú bez toho, aby ste museli čo i len prstom pohnúť. Zapnete si televíziu, svetlá v obyvačke sa automaticky stíšia, žalúzie zavrú, aby ste mohli nerušene sledovať televíziu. Ak by aj niekde svietilo svetlo, alebo ste potrebovali svetlo zapnúť, z pohodlia gauča cez mobil máte všetko pod kontrolou.

Vo virrigationašej záhrade sa dom s rozumom stará o to, aby mala zeleň dostatok vlahy. Závlahu máte pod kontrolou odkiaľkovek na svete, ale to vôbec nie je podstatné, nakoľko závlaha sa automaticky prispôsobí počasiu (nie len dažďu, ale aj vonkajšej teplote) a polieva len vtedy keď je to naozaj potrebné. Okrem vášho komfortu, ušetríte aj nie malé náklady za vodu.

Ranné vstávanie si viete sprijemniť aj tým, že spolu s budíkom sa vám pootvoria žalúzie, alebo zapne stlmené svetlo v dome. V kuchyni vás bude čakať už prevarená voda na čaj a vyhriata podlaha. Deň ktorý takto začnej je hneď oveľa krajší.

To, čo sa deje doma, keď tam práve nie ste, viete zistiť okamžite prostredníctvom aplikácie a kamery, ktorú viete na diaľku natáčať do všetkých smerov. A tak máte pod kontrolou napríklad deti, ktoré zostanú doma, ak idete len vedľa k susedom na návštevu.

Toto všetko máte pod kontrolou cez mobilný telefón s vlastnou aplikáciou, tablet, alebo počítač. A to nie len z domu, ale odkiaľkoľvek kde máte prístup na internet. Tiež môžete mať samostatné diaľkové ovládanie  pomocou ktorého viete aktivovať zadefinované scény.

mobiletabletpc