Čo všetko sa dá zapojiť do domácnosti s rozumom?

V rámci domácnosti s rozumom cez mobil, tablet, počítač, alebo  diaľkové ovládanie, je možné ovládať takmer všetko, na čo si pomyslíte. Niektoré veci sa dajú zrealizovať ľahko v priebehu pár sekúnd, pri iných treba trochu potrápiť aj ten svoj rozum. Ale na konci je vždy výsledok, ktorý Vás poteší. Takže čo všetko sa dá ovládať v dome s rozumom?

Zoberieme to pekne od začiatku:

 1. Vchodová, alebo garážová brána s elektrickým pohonom – dosah diaľkového ovládania už nebude limitujúcim faktorom.
 2. Vchodové dvere – náhrada klasického zámku za elektrický, zabudnite na kľúče. lock
 3. Domový zvonček – to že vám niekto doma zvoní sa dozviete kdekoľvek na svete 🙂
 4. Osvetlenie – akékoľvek osvetlenie v dome, alebo mimo neho, je možné ovládať na diaľku, regulovať jeho intenzitu, alebo prípadnú farbu ak to podporuje.
 5. Kúrenie a klimatizácia – regulácia teploty v jednotlivých miestnostiach priamo na radiátoroch, regulácia podlahového kúrenia, ovládanie klimatizácie. Komfort, ktorý sa Vám prispôsobí.heatingheads
 6. Ohrev vody – bude fungovať vtedy, keď je to naozaj potrebné.
 7. Elektrické spotrebiče/zásuvky – každý spotrebič je možné na diaľku odpojiť, alebo zapojiť do elektrickej siete.fibaroplug
 8. Meranie tepla, vlhkosti, intenzity svetla je štandardom viacerých zariadení.
 9. Polievanie – ak je v záhrade polievanie riadené cez elektrický ventil, je to len otázkou pár minút a môžete ho mať pod kontrolou cez mobil.
 10. Detekcia dymu, alebo vody na podlahe Vám ušetrí kopec zbytočných starostí a predíde večším škodám.firedetect
 11. Meranie spotreby – okrem merania spotreby samotných spotrebičov, je možné merať aj celkovú spotrebu domu. A to nie len elektrickú energiu, ale aj plyn, či vodu. Všetko samozrejme v mobile.
 12. Elektrické žalúzie, rolety, markízy – ovládanie všetkých žalúzií naraz spoločne a samozrejme aj z mobilu.
 13. TV, DVD, domáce kino – aj toto sa dá ovládať z prostredia domu s rozumom. Stačí aby sa dané zariadenie dalo ovládať aj prostredníctvom bežného diaľkového ovládača.
 14. Robotický vysávač – aj jemu je možné dávať pokyny na diaľku
 15. Alarm – je v podstate natívnou súčasťou každej domácnosti z rozumom.alarm2
 16. Interiérové, alebo exteriérové kamery – je možné ich nie len online sledovať, ale aj z aplikácie priamo ovládať.
 17. Prepojenie s ďalšími zariadeniami ktoré fungujú na princípe 0-10V, alebo integrácia s Raspberry Pi Vám otvára ďalšie možnosti.

A teraz si predstavte, že to máte pod kontrolou všetko v jednom mobile, kedykoľvek a kdekoľvek. Či doma na gauči, na ceste domov, alebo na dovolenke.

mobilefibaro

Pridaj komentár