Aj prenájímať sa dá s rozumom.

Prenajímate byt, alebo podnikáte v oblasti ubytovacích služieb? Máme pre Vás pár tipov, ako znížiť náklady spojené s prenájmom a prevádzkou prenajímaných priestorov.

Úspora nákladov na kúrenie. Nechať naplno pustené kúrenie a zároveň vetrať dokorán, je veľmi častý jav nie len v prenajímaných priestoroch. Vďaka domácnosti s rozumom je možné tento problém veľmi ľahko vyriešiť. Pri otvorenom okne sa kúrenie stíši, alebo úplne vypne v celom byte, alebo v danej miestnosti. Zároveň máte k dispozícii aj informáciu o tom ktoré okná sú otvorené a viete túto informáciu využiť aj pre aktiváciu alarmu.heatingheads

Zabezpečenie pred požiarom a pred vytopením susedov. Ako majiteľ, určite chcete vedieť o každej nehode, ktorá sa stane v prenajímanej nehnuteľnosti. O incidente, ako je napríklad spustený dymový alarm alebo identifikácia vytopenia, sa dozviete priamo na Vašom mobile. Navyše, je možné v prípade vytopenia automaticky alebo na diaľku vypnúť prívod vody. Predídete tak oveľa väčším škodám.

firedetect

 

Stratené kľúče. Ak často meníte nájomcov, môžete využiť elektronický zámok, ktorý sa dá otvárať pomocou mobilu, alebo zadaním Vami zvoleného kódu. Už žiadne stratené kľúče a výmena kľúčovej vložky. Kód viete prideliť na diaľku a rovnako ho viete na diaľku aj deaktivovať.
lock

Priebežné meranie spotreby energií. Vďaka priebežnému meraniu energií viete identifikovať budúci potenciálny nedoplatok za energie a vopred o tom informovať nájomníkov. Tiež sa dá zo zvýšenej spotreby predpokladať, že v byte býva viacej osôb ako by malo.

Spotreba energie

Inteligentné osvetlenie bude svietiť len vtedy, keď je niekto prítomný v miestnosti. V opačnom prípade sa svetlo môže stíšiť, alebo úplne vypnúť, čo je ďalšia úspora na energiách.

Pridaj komentár