5 krokov k inteligentnej domácnosti

Vytvoriť z bežnej domácnosti inteligentnú je možné už v priebehu nikoľkých hodín a bez zásadných stavebných úprav. Na to, aby takáto domácnosť slúžila predovšetkým Vám, je potrebné prejsť si ešte na začiatku týchto 5 základných krokov. Radi Vám s nimi samozrejme kedykoľvek pomôžeme:

Krok 1.  Čo od domácnosti s rozumom očakávate? Je dobré zamyslieť sa nie len nad tým, aká je Vaša potreba práve teraz, ale aj nad tým, ako by mala vyzerať za 2-3 roky. Toto ovplyvní výber správnej technológie a srdca inteligentnej domácnosti – centrálnej jednotky.

Krok 2. Aké zariadenia chcete ovládať a v ktorých miestnostiach? Je dobré spísať si zoznam, spolu s popisom toho, ako by sa dané zariadenie malo správať. Je dobré poznať aj komunikačné rozhrania týchto zariadení (Wi-Fi, Z-Wave, ZigBee, bluetooth, alebo iné). Aj tieto faktory ovplyvňujú výber centrálnej jednotky, ale aj výber správnych modulov, ktoré budú ovládať jednotlivé spotrebiče.

zwave

Krok 3. Akým spôsobom a či je vôbec možné zrealizovať inštaláciu? Inštalácia samotných modulov je väčšinou jednoduchá záležitosť. Sú však prípady, kedy narazíme na komplikácie. Napríklad neprítomný stredný vodič „nulák“ v krabici vypínača, alebo potreba inštalácie dodatočných zariadení, aby domácnosť fungovala podľa Vašich predstáv. Väčšinu týchto komplikácií vieme vyriešiť voľbou vhodného modulu, alebo miernou úpravou inštalácie.

installation

Krok 4. Ktorého výrobcu preferujete? Aj keď táto otázka by v prípade technológie Z-Wave nemala zohrávať žiadnu úlohu, keďže Z-Wave zariadenia by mali byť navzájom kompatibilné, nie vždy je tomu úplne tak. Preto je vhodné už pri výbere zariadení poznať vzájomnú kompatibilitu zariadení, aby ste vedeli využiť ich plný potenciál.

vyrobcovia

Krok 5. Budete robiť realizáciu svojpomocne, alebo využijete služby tretích strán? Bezdrôtové technológie výrazne zjednodušili a zlacnili možnosť zriadiť si inteligentnú domácnosť. Ich inštaláciu je možné zvládnuť v domácom prostredí technicky zdatnejším užívateľom, ale stále je potrebné robiť drobné zásahy do elektroinštalácie a naučiť sa, ako správne nastaviť a prepojiť celý systém. S týmto všetkým Vám vieme pomôcť a tak ušetriť čas, starosti a chlavne radi Vás to naučíme.

Ponúkame Vám nezáväznú a bezplatnú konzultáciu, kde si všetky vyššie uvedené kroky prejdeme a odpovieme na Vaše otázky.zujembutton

Uložiť odkaz do záložiek.

Pridaj komentár